sterlogo


 

 

 

                             

   
 


 Erkin Özgiray  
 
  
STEREOTAKTİK, FONKSİYONEL VE MİNİMAL İNVAZİV NÖROŞİRÜRJİ

Stereotaktik ve minimal invaziv Nöroşirürji, sinir sisteminin lezyonlarını ve fonksiyonel bozukluklarını en az girişimsel hasarlanmayla tedavi etmek amacıyla yapılan girişimlerin hepsini kapsar. Gelişen teknolojinin yardımıyla, Nöroşirürjik operasyonlara özgü yeni ve daha hassas ekipman ve radyolojik yöntemler geliştirilmiştir. Bu sistemlerin kullanılması ise klasik Nöroşirürji eğitiminden ayrı olarak özel bir eğitimi gerektirmektedir. 
Bu yöntemler kullanılarak sinir sisteminin ulaşılması güç ve riskli bölgelerinde hassas operasyonlar yapmak mümkün olmaktadır. Özellikle beyin tümörlerine yönelik girişimler ve biyopsiler bu yöntemlerin kullanım alanıdır. Ayrıca  parkinson, spastisite ve epilepsi cerrahileri gibi beyin pilleri takılması gereken fonksiyonel bozukluklarda yine bu grubun uğraşları arasındadır. Bu grup, bir çoğu bilinç açık olarak yapılan bu spinal ve kranial operasyonlar için Ege Üniversitesi Nöroşirürji ABD bünyesinde 10 yatakla hizmet vermektedirler.

 

Sertaç İşlekel Nöroşirürji Profesörü,  Minimal invaziv, Fonksiyonel ve Stereotaktik cerrahi grubunun üyesi ve başkanıdır. Dr. İşlekel'in asıl ilgi alanları stereotaktik Nöroşirürji, fonksiyonel Nöroşirürji, ve bilinci açık yapılan kranial ve omurga cerrahisi girişimleridir.
Taşkın Yurtseven Nöroşirürji Doçenti, Minimal invaziv, Fonksiyonel ve Stereotaktik cerrahi grubunun üyesidir. Dr. Yurtsevenin asıl ilgi alanları serebrovasküler cerrahi ve omurga cerrahisidir.

Erkin Özgiray, Nöroşirürji Uzmanı, Minimal invaziv, Fonksiyonel ve Stereotaktik cerrahi grubunun üyesidir
Stereotaktik cerrahi girişim sırasında kullanılan çerçeve sistemi


                                
Ana Sayfa

GENEL BİLGİLER
ÖĞRETİM ÜYELERİ
GÖREVLİ DOKTORLAR
ALT GRUPLAR
iLGİLİ SİTELER
ARAŞTIRMA PROJELERİ
BİZE ULAŞIN

 

  Ana Sayfa