pedialogo


 

 

 

                             

   
 
  
      Tuncer Turhan 


 
  
           PEDİATRİK NÖROŞİRÜRJİ

"Çocuk, yetişkinin küçük bir modeli değildir"

Patofizyolojik açıdan "çocuk sinir sisteminin hastalıkları" nöroşirürji içerisinde çok farklı ve ayrı bir grubu oluşturur. Bu hastalık grubunun tanı, tedavi ve ameliyat sonrası bakım basamakları ileri derecede kendine özgüdür. Ayrıca hem tanı hemde tedavi için hassas ekipman, radyoloji ve pediatri kliniklerinin yakın desteği ve ileri cerrahi prosedürlere ihtiyaç vardır.

Bu nedenlerle Pediatrik Nöroşirürji kendi başına bir Nöroşirurji alt dalıdır. Bu grup, Ege Üniversitesi Nöroşirürji Kliniğine bağlı bir Bilimdalı olarak faaliyet göstermektedir.

Pediatrik Nöroşirürji Bilimdalı, Ege Üniversitesi Nöroşirurüji kliniği içerisindedir. 15 yataklı bir servis ve yoğunbakım ünitesinden oluşur. Ayrıca pediatrik nöroşirürji araştırma labratuvarına sahiptir. 10 aylık rotasyonlarla hem Ege Üniversitesine, hem de diğer eğitim kliniklerine Nöroşirurji Asistan eğitimi desteği vermektedir.

 

Yusuf Ersahin  Nöroşirürji Profesörü, Pediatrik Nöroşirürji Bilimdalı başkanı. Doktor Erşahin'in asıl ilgi alanları endoskopik cerrahi, pediatrik serebrovasküler cerrahi, minimal invaziv nöroşirürji, epilepsi, hidrosefali ve spastisitenin cerrahi tedavisi, pediatrik spinal hastalıkların cerrahisi ve  rekonstrüktif cerrahidir.Saffet Mutluer  Nöroşirürji Profesörü, Pediatrik Nöroşirürji Bilimdalı üyesi. Doktor Mutluer'in asıl ilgi alanları kraniofasial rekonstrüktif cerrahi, pediatrik kafa tabanı cerrahisi, pediatrik spinal cerrahi, pediatrik onkoloji ve hidrosefalinin cerrahi tedavisidir. Dr. Mutluer 2003-2006 yılları arasında Nörşirürji Kliniği'nin Anabilim Dalı Başkanlığı'nı yapmıştır. Ayrıca şu anda ISPN'in (Dünya Pediatrik Nöroşirurji Derneği) seçilmiş başkanıdır.

Ayrıntılı bilgilerine buradan ulaşılabilir.


Tuncer Turhan Nöroşirürji Uzmanı, Pediatrik Nöroşirürji Bilimdalı üyesidir.
 Dr. Turhan'ın asıl ilgi alanları Nöroendoskopik cerrahi ve pediatrik omurga cerrahisidir.Ayrıntılı bilgilerine buradan ulaşılabilir.
                                
Ana Sayfa

   

GENEL BİLGİLER
ÖĞRETİM ÜYELERİ
GÖREVLİ DOKTORLAR
ALT GRUPLAR
iLGİLİ SİTELER
ARAŞTIRMA PROJELERİ
BİZE ULAŞIN

 

  Ana Sayfa