NÖRO-ONKOLOJİK CERRAHİ

Nöro-Onkolojik Cerrahi, yirminci yüzyılda operasyon mikroskobunun ve mikrocerrahi tekniklerinin gelişmesinden sonra büyük ilerleme kaydetmiştir. Yirmibirinci yüzyılda ise, merkezi sinir sistemi tümörlerinin tedavisinde moleküler metodların ve gelişen genetik teknolojilerin büyük katkısının olacağı düşünülmektedir.
Fakat bugün için hala cerrahi tedavinin kalitesi, hemen tüm sinir sistemi tümörleri için hayatta kalımı en fazla etkileyen faktördür. Nezih Oktar, Nöroşirürji Profesörü, Nöro-onkoloji üzerine odaklanmış bir Nöroşirürji kariyeri vardır. Sadece cerrahi tedavi ile değil, operasyon sonrası verilen kemoterapi ve radyoterapinin planlanması için kurulan Ege Nöro-onkoloji konseyinin yürütücüsüdür. Dr. Oktar ayrıca elektronik ortamda yayınlanan Journal of Neurological Sciences [Turkish]
dergisininde editörü ve yayımcısıdır.Nurcan Özdamar, Nöroşirürji Profesörü, Beynin damar hastalıklarının yanısıra, kafa kaidesine yönelik girişimler ve ayrıca tümör cerrahisi de uzmanlık alanlarına girer. Dr. Özdamar, 2002-2004 yılları arasında Türk Nöroşirürji Derneğinin de başkanlığını yapmıştır.

İzzet Övül,
Nöroşirürji Profesörü, kliniğimizin kaide cerrahisi ve beyin damar hastalıkları cerrahisi konularında en çok yoğunlaşmış ve tecrübe sahibi cerrahlarındandır. Dr. Övül ayrıca 2006-2009 yılları arasında Ege Beyin Cerrahisi kliniğinin başkanlığını yapmıştır.Kazım Öner Nöroşirürji Profesörü, Özellikle kafa kaidesi tümörleri ve damar hastalıkları Dr. Öner'in yoğunlaştığı alanlardır. Dr. Öner, birçok önemli derneğin yanısıra, Kuzey Amerika Kafa Kaidesi Cerrahisi derneğinin de üyesidir.
Sertaç İşlekel, Nöroşirürji Profesörü, Stereotaksi ile yapılan girişimler büyük çoğunlukla beyin tümörlerine yöneliktir. Asıl uzmanlık alanı stereotaktik ve fonksiyonel cerrahi olan Dr. İşlekel beyin tümörleri cerrahisi ve biyopsileri konusunda da uzmandır.
Tayfun Dalbastı, Nöroşirürji Profesörü, asıl ilgi alanları beynin damar hastalıkları ve biyomühendislikdir. Dr. Dalbastı ayrıca beyin tümörleri cerrahisi alanında da operasyonlar yapmaktadır.


Taşkın Yurtseven, Nöroşirürji Doçenti, minimal invaziv, fonksiyonel ve stereotaktik Nöroşirürji grubundadır. Ayrıca spinal, nöro-onkolojik cerrahi ve beynin damar hastalıkları cerrahileri konusunda da operasyonlar yapmaktadır.                                
Ana Sayfa

   

onkologo

GENEL BİLGİLER
ÖĞRETİM ÜYELERİ
GÖREVLİ DOKTORLAR
ALT GRUPLAR
iLGİLİ SİTELER
ARAŞTIRMA PROJELERİ
BİZE ULAŞIN

 

  Ana Sayfa