SEREBROVASKÜLER CERRAHİ,
    BEYNİN DAMARSAL HASTALIKLARI


Beynin damarsal hastalıklarının cerrahileri ile ilgilenen serebrovasküler cerrahlar, oldukça fazla sayıda hasta ve hastalıkla meşgül olmaktadırlar. Minimal invaziv Nöroşirürji kural ve yöntemlerinin gelişmesi sonucunda 20. yüzyılın ikinci yarısında cerrahi tedavi başarı oranları yüksek düzeylere ulaşmıştır. Tecrübe ve cerrahi ekipmanın çok önemli olduğu bu dalda ülkenin önde gelen cerrahları Ege Üniversitesi Nöroşirürji Kliniğinde çalışmaktadırlar.
İzzet Övül,
Nöroşirürji Profesörü, kliniğimizin kaide cerrahisi ve beyin damar hastalıkları cerrahisi konularında en çok yoğunlaşmış ve tecrübe sahibi cerrahlarındandır. Dr. Övül ayrıca 2006-2009 yılları arasında Ege Beyin Cerrahisi kliniğinin başkanlığını yapmıştır.
Kazım Öner Nöroşirürji Profesörü, Özellikle kafa kaidesi tümörleri ve damar hastalıkları Dr. Öner'in yoğunlaştığı alanlardır. Dr. Öner, birçok önemli derneğin yanısıra, Kuzey Amerika Kafa Kaidesi Cerrahisi derneğinin de üyesidir.
Tayfun Dalbastı, Nöroşirürji Profesörü, asıl ilgi alanları beynin damar hastalıkları ve biyomühendislikdir. Dr. Dalbastı ayrıca beyin tümörleri cerrahisi alanında da operasyonlar yapmaktadır.


Sertaç İşlekel, Nöroşirürji Profesörü, Stereotaksi ile yapılan girişimler büyük çoğunlukla beyin tümörlerine yöneliktir. Asıl uzmanlık alanı stereotaktik ve fonksiyonel cerrahi olan Dr. İşlekel beyin tümörleri cerrahisi ve biyopsileri konusunda da uzmandır. Ayrıca beynin damar hastalıkları alanında da operasyonlar yapmaktadır.

Taşkın Yurtseven, Nöroşirürji Doçenti, minimal invaziv, fonksiyonel ve stereotaktik Nöroşirürji grubundadır. Ayrıca spinal, nöro-onkolojik cerrahi ve beynin damar hastalıkları cerrahileri konusunda da operasyonlar yapmaktadır.                                
Ana Sayfa

   

GENEL BİLGİLER
ÖĞRETİM ÜYELERİ
GÖREVLİ DOKTORLAR
ALT GRUPLAR
iLGİLİ SİTELER
ARAŞTIRMA PROJELERİ
BİZE ULAŞIN

 

  Ana Sayfa