KAFA KAİDESİ CERRAHİSİ

Beynin kaidesine, yani tabanına yerleşmiş patolojiler sık görülmezler ancak etraflarındaki kritik beyin yapılarıyla olan ilişkileri nedeniyle hayatı tehdit eden sorunlara yol açarlar. Bu bölgelere yapılacak cerrahi girişimler ise ileri tecrübe ve bilgi birikimine ihtiyaç duyar. Çeşitli beyin tümörleri (hipofiz bezi, akustik nörinomalar, karaniofarangiomalar vb.), sinir tuzaklanmaları (trigeminal nevralji, hemifasial spazm vb.), beyne uzanan baş-boyun tümörleri (kordoma vb.), beynin damarsal hastalıkları (anevrizma ve arteriovenöz malformasyonlar), bu bölgenin sık rahatsızlıklarındandır.
Bu tehlikeli girişimler için gerekli younbakım şartları, mikrocerrahi ekipmanları ve tecrübeli cerrahi ekip Nöroşirürji kliniğinde bulunmaktadır.İzzet Övül, Nöroşirürji Profesörü, kliniğimizin kaide cerrahisi ve beyin damar hastalıkları cerrahisi konularında en çok yoğunlaşmış ve tecrübe sahibi cerrahlarındandır. Dr. Övül ayrıca 2006-2009 yılları arasında Ege Beyin Cerrahisi kliniğinin başkanlığını yapmıştır.Kazım Öner Nöroşirürji Profesörü, Özellikle kafa kaidesi tümörleri ve damar hastalıkları Dr. Öner'in yoğunlaştığı alanlardır. Dr. Öner, birçok önemli derneğin yanısıra, Kuzey Amerika Kafa Kaidesi Cerrahisi derneğinin de üyesidir.

Sertaç İşlekel, Nöroşirürji Profesörü, Stereotaksi ile yapılan girişimler büyük çoğunlukla beyin tümörlerine yöneliktir. Asıl uzmanlık alanı stereotaktik ve fonksiyonel cerrahi olan Dr. İşlekel beyin tümörleri cerrahisi ve biyopsileri konusunda da uzmandır.

Tayfun Dalbastı, Nöroşirürji Profesörü, asıl ilgi alanları beynin damar hastalıkları ve biyomühendislikdir. Dr. Dalbastı ayrıca beyin tümörleri cerrahisi alanında da operasyonlar yapmaktadır.


Taşkın Yurtseven, Nöroşirürji Doçenti, minimal invaziv, fonksiyonel ve stereotaktik Nöroşirürji grubundadır. Ayrıca spinal, nöro-onkolojik cerrahi ve beynin damar hastalıkları cerrahileri konusunda da operasyonlar yapmaktadır.                                
Ana Sayfa

   

GENEL BİLGİLER
ÖĞRETİM ÜYELERİ
GÖREVLİ DOKTORLAR
ALT GRUPLAR
iLGİLİ SİTELER
ARAŞTIRMA PROJELERİ
BİZE ULAŞIN

 

  Ana Sayfa